Cmim i reduktuar! Atlas themelor i ekologjisë Shiko më të madhe

Atlas themelor i ekologjise

Grup autorësh BAO0508

Libër i ri

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108315

736 Lekë

-8%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Qëllimi i këtij botimi është që lexuesit, nxënësit dhe atij që kohë pas kohe do ta shfrytëzojë, t'i ofrojë një pasqyrë mjaft tërheqëse të ekologjisë, shkencë e cila i studion veprimet e ndërsjella të bimëve dhe shtazëve me mjdesin jetësor. Vëmendje e veçantë i kushtohet ekologjisë praktike, gjegjësisht ndikimit që kanë aktivitetet e njeriut në planetin tonë, si edhe mënyrat sjelljes qëllimi i të cilave është që edhe më tej Toka të jetë e populluar dhe me kushte të volitshme për jetë edhe për gjeneratat e ardhshme. Hyrja që përfshin aspektet e përgjithshme të ekologjisë dhe indeksi detal i termeve, e rrisin vlerën praktike dhe didaktike të këtij botimi të veçantë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789989108315
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLatif Ajrullai & Qamil tairi