I ri Atlas i dinozaureve Shiko më të madhe

Atlas i dinozaureve

Grup autorësh A-002316

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky botim do tú japë përgjigje shumë pyetjeve që mund të kenë fëmijët për kafshët gjigande që dikur popullonin planetin tonë. Një botim fantastik, me imazhe dhe me të dhënat më të fundit të shkencës, tashmë vjen edhe në shqip për të pasuruar dijet e vogëlushëve tanë.....

Më shumë detaje

199 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240873

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Planeti ynë nuk ka qenë përherë njësoj. Edhe fauna ka ndryshuar.

A e dini se kishte dinozaurë më shumë se dyzet metra të gjatë?

A mendoni se arinjtë e Evropës janë njësoj si të Azisë?

Po elefantë, kishte në Evropë?

A keni parë ndonjëherë rinocerontë krifëgjatë?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve interesante do t’i gjeni në këtë libër. Po ashtu, do të njiheni me kafshë të epokave të ndryshme. Do të mësoni emrat e dinozaurëve.

Do të njiheni me speciet që jetonin në akull.

Do të zbuloni se banorët e Tokës mund të zhduken përgjithmonë.

Por mbi të gjitha do të kënaqeni me gjallërinë, larminë dhe bukurinë e mbretërisë së kafshëve.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe46
ISBN9789928240873
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMaklena Çabej