Klasat dhe elitat në Demokraci dhe në demokratizim Shiko më të madhe

Klasat dhe elitat ne Demokraci dhe ne demokratizim

Grup autorësh BD0533

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Klasat dhe elitat në demokraci dhe në demokratizim" do të jetë një shtojcë e mirëpritur e teksteve të sociologjisë politike që janë sot në përdorim.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Këto shkrime të zgjedhura mbi demokratizimin dhe sociologjinë në shoqëritë demokratike janë renditur sipas dy teorive kryesore, që përdoren për të kuptuar demokracinë dhe tranzicionin demokratik: teoria e klasave dhe teoria e elitave (që merren me rolin e klasave dhe të elitave në bllokimin, përmbysjen ose përkrahjen e demokracisë).

Studentët do të përfitojnë shumë nga kjo përmbledhje, ku pasqyrohen si mendimi klasik dhe ai aktual, ashtu dhe pjesë të shkruara posaçërisht për këtë vëllim. "Klasat dhe elitat në demokraci dhe në demokratizim" do të jetë një shtojcë e mirëpritur e teksteve të sociologjisë politike që janë sot në përdorim.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe600
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë