Cmim i reduktuar! Hyrje ne marredheniet nderkombetare Shiko më të madhe

Hyrje ne marredheniet nderkombetare

Robert Jackson & Georg Sørensen BD0249

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Hyrje në marrëdhëniet ndërkombëtare u drejtohet këtyre pyetjeve vendimtare dhe shumë të tjerave. Duke gërshetuar analizën e mprehtë dhe një stil të qartë dhe të kuptueshëm, ajo paraqet traditat teorike më të rëndësishme në marrëdhëniet ndërkombëtare në larminë e tyre të plotë. Botimi i katërt i këtij libri mësimor tepër të suksesshëm është tërësisht në sintoni me çështjet ndërkombëtare aktuale, si dhe me debatet në vazhdimësi rreth lëndës, duke siguruar në këtë mënyrë një paraqitje ideale të studimit të marrëdhënieve ndërkombëtare.

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994303205

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çfarë janë marrëdhëniet ndërkombëtare dhe si duhet ti trajtojmë? Cilat teori kyçe i japin formë kuptimit tonë të disiplinës dhe si lidhen ato në praktikë me politikën botërore? Ky punim është një paraqitje e spikatur e teorisë së marrëdhënieve ndërkombëtare. Autorët mbulojnë një gamë të gjerë qasjesh teorike dhe e bëjnë këtë në një mënyrë hetuese, që megjithatë është e kuptueshme. Me ekuilibrin dhe qartësinë e tij shembullore, libri meriton të lexohet gjerësisht nga studentët e rinj dhe pleq. David Hendrickson, Colorado College Një libër mësimor unik dhe tepër i vlefshëm, që u ofron studentëve kuptime të përmbledhura të marrëdhënieve ndërkombëtare të çfarëdo lloji, si dhe të afrisë me njëra-tjetrën. Botimi i azhurnuar është edhe më i volitshëm për lexuesin dhe mbulon të gjitha debatet e reja të mirëfillta në teorinë e marrëdhënieve ndërkombëtare dhe analizat e politikave të jashtme. T. V. Paul, McGill University Jackson-i dhe Sørensen-i e ndriçojnë lëndën me një gërshetim të rrallë të mjeshtërisë teorike, argumentimit empirik dhe mprehtësisë normative të pashoqe. Rezultati është një libër që i ka këmbët në tokë në mënyrë të padiskutueshme, që demonstron karakterin në thelb njerëzor të marrëdhënieve ndërkombëtare sukseset dhe mundësitë e tyre. William Bain, University of wales, Aberystwyth

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe400
ISBN9789994303205
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIldir Hoxha