Gjeopolitika e Mesdheut Shiko më të madhe

Gjeopolitika e Mesdheut

Yves Lacoste A-002681

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Për të kuptuar gjeopolitikën e Mesdheut, nuk duhet të mjaftohemi vetëm me kuadrin e Mesdheut, port ë shohim më tutje. Matanë Mesdheut, përshembull, në Irak, superfuqia amerikane ka dislokuar forcat e saj të përtej Atlantikut. Pra, duhet pasur parasysh edhe konfliktet që zhvillohen më larg Mesdheut, sepse pasojat e tyre ndihen edhe në Europën Perëndimore. Ky libër sjell një këndvështrim të ri për këtë rajon dhe gjeopolitikën globale

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Lira
Fletët639
ISBN9789995680145

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët639
ISBN9789995680145
Titulli origjinalGeopolitique de la Mediterrane
RedaktoriAleksander Papa, Lira Muça
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPerikli Jorgoni, Liliana Papa