Historia e marredhenieve nderkombetare, vell. 2 Shiko më të madhe

Historia e marredhenieve nderkombetare, vell. 2

J-B. DUROSELLE, ANDRE KASPI A-002677

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Jean Baptiste Duroselle, një nga autorët e këtij botimi, ka future në metodën e studimit të historisë peshën e forcave të qenësishme dhe rolin e njerëzve. Në këtë vëllim, duke u përqendruar në gjysmën e dytë të shek. XX, ai analizon periudhën e Luftës së Ftohtë, zhvillimet në Petrëndimi dhe raportet SHBA-Rusi. Po ashtu, edhe shfaqja e fuqive të reja si Kina, BE dhe rendin e ri botëror. Ky libër është botuar 15 herë dhe mbetet ndër më të mirët në fushën e historisë së marrëdhënieve ndërkombëtare.

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Lira
Fletët909
ISBN9789995680176

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët909
ISBN9789995680176
Titulli origjinalHistoire des relations internationales de 1945 a nos jours, Tome 2
RedaktoriAleksander Papa
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLiliana Papa