Ne kerkim te zgjedhjeve te humbura Shiko më të madhe

Ne kerkim te zgjedhjeve te humbura

Preç Zogaj UE0034

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Preç Zogaj ka lindur me 5 dhjetor 1957 në Lezhë. Ka kryer studimet e larta për gjuhë dhe letërsi shqipe. Ka botuar shumë vëllime me poezi, ka marrë dy herë çmimin e Ministrisë së Kulturës për librin poetik më të mirë të vitit. Poezitë e tij janë përkthyer në disa gjuhë të huaja. Zogaj njihet si një shkrimtar dhe publicist mjaft i angazhuar në jetën politike. Ka qenë tre herë deputet i Kuvendit të Shqipërisë, dy herë ministër dhe këshilltar politik i Presidentit të Republikës. Pjesëmarrjen në politikë e ka shfrytëzuar, gjithashtu, për të dhënë dëshminë e tij të ngjarjeve kryesore të tranzicionit me kolanën e njohur të librave me ese politike.

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9788885639815

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe303
ISBN9788885639815
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë