Seksi, rruga drejt dashurise dhe vlerave morale Shiko më të madhe

Seksi, rruga drejt dashurise dhe vlerave morale

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0101

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke shembur konvencionet shekullore, Osho zbulon para lexuesit sekretet e seksit dhe prek të gjitha aspektet e jetës seksuale: fiziologjike, psikologjike e shpirtërore.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-27-5

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në libër ngrihen një sërë çështjesh nga epshi, xhelozia, varësia abuzimi dhe pushteti deri te dëshira, orgazma, besimi , intimiteti, gëzimi dhe kaplimi.Bisedat e Oshos rreth çështjeve seksuale janë aktuale dhe delikate, dhe , si gjithmonë, plot mirëkuptim, humor e frymëzim. Filozofi mendon për dashurinë, megjithëse nuk dashuron e nuk ia ka idenë. Nuk e ka shijuar, por mendon për të. Ç'mund të mendosh për diçka që nuk e njeh, dhe ç'nevojë ke ta mendosh aq shumë kur e ke provuar tashmë? Prandaj jam kundër filozofisë. Nëse nuk ke përvojë është e kotë; nëse ke përvojë është edhe më e kotë akoma.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe314
ISBN978-9928-165-27-5
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2013
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiNikolla Sudar