Në kërkim të mrekullisë Shiko më të madhe

Në kërkim të mrekullisë

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0107

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tërë përpjekjet e shkencës nuk janë asgjë tjetër përpos kërkime për jetën e amshuar, e gjithashtu edhe tërë përpjekjet e religjioneve nuk janë asgjë tjetër përveç kërkim për jetën e amshuar - thotë Osho.

Më shumë detaje

42 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët212
ISBN978-9928-165-57-2

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Njerëzit kanë qenë të mashtruar gjatë gjithë epokave nga të gjitha llojet e sharlatanëve - dhe këta sharlatan janë bërë të shenjtë. Ata kanë treguar gënjeshtra, por nuk ka asnjë mënyrë për të zbuluar kush ka të drejtë. Hindusët besojnë në një ferr. Për t'i mundur hindusët, xhainistët besojnë në shtatë ferre; për t'i mundur xhainistët ishte një mësues bashkëkohës i Mahavira Gosal, i cili besonte në shtatëqind ferre. Ju nuk mund t'i ndaloni Askush nuk ka ndonjë dëshmi as për një ferr, as për shtatë, as për shtatëqind."

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët212
ISBN978-9928-165-57-2
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2014
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiSokrat Sheperi