Lavdia, pasuria, vaniteti Shiko më të madhe

Lavdia, pasuria, vaniteti

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0127

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ndërgjegjësimi është mungesë zgjedhjeje. Mendimi pozitiv do të thotë thjesht se ju i dërgoni mendimet negative në nënvetëdije dhe e kushtëzoni mendjen me mendime pozitive. Po e keqja është se nënvetëdija është më e fuqishme, nëntë herë më e fuqishme se mendimi i vetëdijshëm.

Më shumë detaje

46 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët222
ISBN978-9928-4296-7-4

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kur mendimet negative dërgohen në nënvetëdije, ato bëhen nëntë herë më të fuqishme se më parë. Ato mund të shfaqen ndryshe, por mund të gjejnë rrugë tjetër për të dalë. Prandaj, ndërgjegjësimi se ne duhet të mendojmë pozitivisht është një metodë shumë e dobët që nuk ka kuptim të thellë; përveç kësaj, ai ju jep përfytyrim të pasaktë për veten.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët222
ISBN978-9928-4296-7-4
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2015
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiFatmir M. Dibra