Per ndjenjat Shiko më të madhe

Per ndjenjat

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0112

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të mendosh se e njeh shumë mirë gruan tënde, është një mendjelehtësi. Si mund ta njohësh ti atë grua? Si mund ta njohësh ti atë burrë? Janë procese, nuk janë gjëra. Gruaja që ti ke njohur dje, sot nuk është më: ajo është gjithmonë një tjetër, totalisht ndryshe.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-70-1

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të dashuruarit bëhen pasqyrë e njëri tjetrit dhe dashuria transformohet në një meditim. Lidhja është e shëmtuar, të lidhesh është e mrekullueshme. Në një lidhje partnerët bëhen të verbër për njëri tjetrin. Përpiqu të kujtosh, sa kohë ka kaluar nga hera e fundit që e ke parë në sy burrin tënd apo gruan tënde? Ndoshta vite. Dhe ti mendon se e njeh Dhe më pas thua : "E çfarë ka për të shikuar akoma?" Tani të interesojnë më tepër të panjohurit sesa njërëzit që njeh: sepse tek këto të fundit njeh çdo milimetër të trupit, mënyrën se si do të përgjigjen, gjith çfarë ka ndodhur do të përsëritet. Është si një rreth vicioz. Në fakt nuk është kështu. Asgjë nuk përsëritet: çdo ditë sjell gjëra të reja. Vetëm sytë e tu dhe supozimet e tua do të vjetrohen: vetëm pasqyrën tënde do ta mbulojë pluhuri dhe do ta bëjë të pamundur pasqyrimin e tjetrit aty.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe234
ISBN978-9928-165-70-1
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2014
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiVullnet Muço