Unë jam pragu Shiko më të madhe

Une jam pragu

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh BEL0045

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në librin "Unë jam pragu" Bhagwan Shree Rajneesh shpjegon se si një mjeshtër i ndriçuar i shekullit XXI Buda, një Krisht, një Lao Cë - vepron me dishepujt e tij, duke i transformuar nëpërmjet metodash të përjetshme si urtia e Bhagwan Shree-së dhe të reja si poezia e gjuhës së tij.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët236
ISBN9789995620257

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Në bisedat që përfshihen në këtë vëllim, ligjëruara nga Mjeshtri në pranverën e vitit 1971, në të vërtetë nuk janë përshkruar vetëm teknikat e ezoterike nëpërmjet të cilave disheputjt mund të përparojnë, por edhe metoda verbale e Mjeshtrit, falë së cilës vetë fjalët përdoren për të shtyrë secilin përtej mendjes, përtej intelektit.

"Vetëm nëse bindeni se gjithë sa thern është racionale", shpjegon ai "unë mund të filloj të veproj me irracionalen. Ky është fillimi i vërtetë; por më duhet të mbërrij në zemrën tuaj, e do më duhet të kaloj nëpër udhë të shkrurtra intelektuale".

"Ju uroj", shkruan në parathënie e librit, dishepulli i tij Ma Satya Bati, "që fjalët e tij t'ju nxitin të hidhni valle, ashtu siç kanë nxitur të hedhin valle me mijëra dishepuj. Uroj që fjalët e tij t'ju provokojnë, t'ju cytin, t'ju pështjellojnë. Atëherë mund t'i flakni tej. E vetëm atëherë do mund të zërë fill jeta e vërtetë".

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët236
ISBN9789995620257
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI dytë
PërkthyesiShpëtim Kelmendi