Mozart, me vonese Shiko më të madhe

Mozart, me vonese

Bashkim Shehu TN0642

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë roman rrëfehet vënia në skenë e një opere të Mozartit, “Cosí fan tutte”, në Shqipërinë e viteve ’60, dhe se si veprimi skenik dhe pasojat e shfaqjes i kapërcejnë kufijtë e skenës duke u ndërthurur në fatet e personazheve të ndryshme.

11109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994315062

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe312
ISBN9789994315062
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë