Portret gjysheje View larger

Portret gjysheje

Sonila Strakosha A-005127

New product

Përshkrim i shkurtër

Pas sprovave të suksesshme të shkrimit të romaneve në italisht, Sonila Strakosha vjen me një novelë me projeksion të fortë autobiografik. “Portret gjysheje” nis si një udhëtim i autores në rrugët e kujtimeve të vogëlisë. Këto kujtime nuk ndalen aty por vazhdojnë ecin duke gjurmuar momente të tjera të veçanta e të rëndësishme për të. Ky rrëfim shërben edhe si një motiv nxitës për të ridimensionuar raportet mes brezave, duke iu dhënë nostalgji, pasion dhe mall.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928291615

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një rrëfim i sinqertë për lidhjen e fortë, pa shkëputje me gjyshen, mbushur me ëmbëlsi, emocion dhe mall ku nuk mungon dhe një reflektim i paevitueshëm mbi jetën, ekzistencën dhe njëkohësisht rëndësinë e madhe që dashuria e parë si ndjenjë universale, luan në formimin e gjithsecilit prej nesh.

Ky udhëtim kujtimesh përshkruan momente të jetuara në periudhën e vështirë të diktaturës dhe vijon më pas edhe në vitet e rritjes së autores.

Çdo faqe e librit shpreh dhe tregon një ndjenjë të pastër, të sinqertë, të fuqishme, të cilën as vdekja nuk do të mund ta zbehë, sepse kush jeton në kujtimet tona e ka mbjellë rrënjë dashurie në zemra, nuk do të ketë kurrë harresë, sepse jeta dhe dashuria sublime mbeten më të forta se vetë vdekja.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages145
ISBN9789928291615
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanAutobiografik
I ri1