Te jetosh View larger

Te jetosh

Yu Hua A-000565

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër e mirënjohur klasike bashkëkohore e letërsisë kineze, portretizon se si djali i llastuar i një qiradhënësi u shndërrua në një fshatar zemërmirë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313393
Viti i botimit2021

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pasi e harxhoi pasurinë e familjes në bixhoz dhe bordello, Fugui thellësisht i penduar shtrohet dhe bën punën e ndershme të një fermeri.

I detyruar nga Ushtria Nacionaliste që të lërë familjen e tij, ai dëshmon tmerret dhe skamjen e Luftës Civile, vetëm që të kthehet vite më pas për t’u përballur me një zinxhir vështirësish të sjella nga shkatërrime të ndryshme si Revolucioni Kulturor, etj..

Pasi mbeti me një ka i cili e shoqëroi në vitet e fundit të jetës, Fugui qëndron si një model i origjinalitetit guximtar, i mbajtur gjallë nga vlerësimi për jetën, në këtë rrëfim të pushtetit përulës.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages240
ISBN9789928313393
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIljaz Spahiu
RomanSagë&Histori
I ri1