Shpjegim per oret View larger

Shpjegim per oret

Jani Malo A-007430

New product

Përshkrim i shkurtër

Herë meditativ e metaforik e herë i drejtpërdrejtë, "Shpjegim për orët" është shpjegim përmes vargjesh i jetës dhe i vetes. "Herë meditativ e metaforik e herë i drejtpërdrejtë, ""Shpjegim për orët"" është shpjegim përmes vargjesh i jetës dhe i vetes. Një vëllim poetik i ndarë në pesë cikle ku trishtimi apo braktisja, dashuria apo akuarelet konvergojnë natyrshëm drejt ciklit të fundit ku autori duket se rrëfen kredon e tij.  

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227737

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages112
ISBN9789928227737
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1