Reduced price! Bindja View larger

Bindja

Jane Austen PE0500

New product

Përshkrim i shkurtër

"Bindja" është romani i fundit, shkruar nga Jane Austen dhe botuar pas vdekjes së saj me 1817. Ai rrëfen historinë e dashurisë mes kapitenit Uentuorth dhe Ana Eliotit: një dashuri e përvuajtur dhe e penguar nga familja e saj aristokrate për shkak se i dashuri i saj vjen nga një shtresë shoqërore më e ulët.

More details

487 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928371386

1 104 Lekë

-8%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Bindja" na rrëfen dhimbjen që shkakton nënshtrimi ndaj paragjykimeve shoqërore dhe ndërgjegjësimin e një gruaje për dëshirat më të thella të zemrës së saj.

Me guximin e saj të përhershëm, Austen denoncon kompromiset e vështira që bëhen për një jetese më të mirë, por jo vetëm.

Data sheet

pages32
ISBN9789928371386
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEsmeralda Cimboku
RomanSagë&Histori
I ri1