Adibas View larger

Adibas

A-005396

New product

Përshkrim i shkurtër

Adibas është një satirë tragjike që e vë gishtin mbi plagën e falsifikimit masiv të brandeve të njohura të seksit dhe masakrës që i bëhet konsumatorit vendas. Një roman lufte, pa luftë, i vendosur në sfondin e një mashtrimi të madh dhe degradimit të individit.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928062673
Viti i botimit2020

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Lufta në Gjeorgji po shkon drejt fundit, por ende avionet luftarëkë rusë fluturojnë mbi qiell dhe disa bomba, që bien rrallë, nuk shkaktojnë dëme të mëdha. Shakoja, një gazetar i njohur, cinik, është duke vëzguar masakrën dhe degradimin e reklamave të filmave të njohur në botë sesi po sundojnë në tregun kaotik të Gjeorgjisë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages176
ISBN9789928062673
Shtëpia botueseAdibas
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani
RomanSagë&Histori
I ri1