Per fiset, ligjet e zakonet e Ballkanasve View larger

Per fiset, ligjet e zakonet e Ballkanasve

Edith Durham A-004950

New product

Përshkrim i shkurtër

Qenia e fisit te madh i terhoqi vemendjen autores, sipas se ciles ate stad e kishin kaluar edhe popujt e Europes para se te arrinin ne epoken e formimit te shtetit. Kurse ne Gadishullin Ballkanik"sistemi i fisit" mbijetoi deri ne fillim te shekullit te XX i paprekur vetem ne Shqiperi dhe mal te zi.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928192912

1 190 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages389
ISBN9789928192912
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFerit Hafizi