Shtepia me shtate cati View larger

Shtepia me shtate cati

Nathaniel Hawthorne BDR082

New product

Përshkrim i shkurtër

Shtëpia me Shtatë Çati është një roman gotik i shkruar në mes të vitin 1850 nga autori amerikan Nathaniel Haëthorne.Në qendër të romanit është një familje nga Anglia dhe shtëpia e tyre e vjetër.

More details

101 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184016

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nathaniel Hawthorne (1804-1864) është njëri prej autorëve më të rëndësishëm në Amerikë dhe është i njohur për veprat e tij Letra e Skarletës dhe Shtëpia me Shtatë Çati. Autori i njohur më shumë për veprën e tij të dytë jeton në një shtëpi në Salem.

Data sheet

pages240
ISBN9789928184016
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë