Qyteti i baltes View larger

Qyteti i baltes

Deborah Ellis BDR014

New product

Përshkrim i shkurtër

Një histori e fuqishme, tejet njerëzore, e një vajze plot energji, të vendosur, që përpiqet të marrë në dorë frerët e jetës së saj.

More details

896 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621285
Viti i botimit2009

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Shauzia, shoqja e ngushtë e Parvanës, është arratisur nga Afganistani dhe përballet e vetme me mbijetesën në rrugët e Peshavarit, në Pakistan. Me qenin, si mikun e saj të vetëm, ajo duhet të rrëmojë për ushqim, të lypë para e të kërkojë një vend të sigurtë për të fjetur çdo natë. Mund të jetë më keq se jeta e kaluar në një kamp refugjatësh? Një histori e fuqishme, tejet njerëzore, e një vajze plot energji, të vendosur, që përpiqet të marrë në dorë frerët e jetës së saj.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages144
ISBN9789995621285
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë