Libri i disiplinës View larger

Libri i disiplines

William Sears, Martha Sears BAT0003

New product

Përshkrim i shkurtër

Gjithçka që duhet të dini për disiplinën, në mënyrë që të rrisni një fëmijë të gëzuar, të përshtatur si duhet dhe me sjellje të mirë nga ekspertët më të shquar të Amerikës për kujdesin ndaj bebes dhe fëmijës. Disiplinimi i fëmijës do të thotë t'i pajisësh ata me mjetet e nevojshme për të pasur sukses në jetë.

More details

440 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN97899928401564

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në këtë udhërrëfyes unikal, Dr. Billi dhe Martha Sears, specialist të pediatrisë, librat e të cilëve mbi lindjen, bebet dhe prindërit janë bërë bestseller jashtëzakonisht të përhapur, ju shpjegojnë se çfarë mund të bëni për të formuar sjelljen e fëmijës suaj, në mënyrë që sjellja dhe drejtimi i tyre i mirë të vijë natyrshëm.

Duke u përqendruar jo vetëm tek trajtimi dhe përballimi i problemeve të sjelljes, por edhe tek parandalimi i tyre, çifti Sears na ofron këshilla të qarta dhe praktike mbi diapazonin e madh të temave të disiplinës:

• Roli i nënës përballë rolit të babait

• Krijimi dhe zhvillimi i lidhjes me beben tuaj që do ta bëjë disiplinimin më të lehtë për vitet që vijnë

• Si të thoni "jo"

• Frenimi I shpërthimeve të temperamentit

• Si ta ndihmoni fëmijën që të shprehë ndjenjat e tij

• Përdorimi konstruktiv i inatit

• Ushqimi i mirë për sjellje të mirë

• Gjumi dhe disiplina gjatë natës

• Rivaliteti midis fëmijëve brenda një familjeje

• Shuplakat, rrahja dhe metodat zëvendësuese të tyre

• Si t'i eleminoni sjelljet shqetësuese si të qarat acaruese apo kthimin e fjalëve

• Si të reagoni kur fëmija juaj gënjen, mashtron apo vjedh

• Disiplina pas divorcit dhe në familjet me një prind

"Libri i Disiplinës" është shkruar duke u bazuar në mbi tridhjetë vjet përvojë të çiftit Sears si profesionistë të kujdesit për fëmijët, do t'ju bëjë të krijoni besim në aftësitë tuaja për t'i korrigjuar sjelljet e pakëndshme dhe të padëshiruara, të nxisni sjelljen e mirë dhe të rrënjosni tek fëmijët vlerat që do t'i ndihmojnë ata të bëhen kënaqësisht të moralshëm.

Data sheet

pages310
ISBN97899928401564
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRenato Dhima