Shtegu i kripes View larger

Shtegu i kripes

Raynor Winn A-000219

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky liber eshte konsideruar si romani me frymezues i vitit.

More details

475 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Vetëm pak ditë pasi Rejnor Uin mësoi se Mothi, burri i saj që prej tridhjetë e dy vjetësh, ishte përfundimisht i sëmurë, ata humbën shtëpinë dhe gjithçka që kishin.

Të mbetur trokë e çikë, nuk e vonuan shumë dhe vendosën menjëherë të përshkonin në këmbë Shtegun Bregdetar Jugperëndimor, një distancë prej 630 miljesh, nga Somerseti në Dorset, nëpërmjet Kornuellit dhe Devonit.

Duke jetuar nën qiell të hapur dhe të lirë, në mëshirë të detit dhe qiellit, ata zbulojnë një mënyrë të re ekzistence.

Po çfarë i pret ata në fund të udhëtimit?

VLERËSIME

“Një rrëfenjë mahnitëse për dy njerëz që zvarriten nga thellësitë e dëshpërimit përgjatë njërit nga peizazhet më dramatike në vend duke kërkuar një zgjidhje për problemet e tyre dhe më në fund e gjejnë veten.”

Indipendent

“Një tregim i bukur, plot ndjenjë dje lirikë për të pastrehët, forcën dhe qëndresën njerëzore.”

Guardian

“Libri më frymëzues i këtij viti. Përcjell aftësinë njerëzore për qëndresë dhe fuqinë ripërtëritëse të natyrës.”

The Times

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages344
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRuzhdi Totaj
RomanSagë&Histori
I ri1