Binjaket e prape View larger

Binjaket e prape

Jozua Douglas A-006217

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër do t’ju shkulë zë qeshuri. Kujdes, sepse nuk do të keni të ndalur! Autori, Jozua Douglas ka fituar dy herë çmimin Penda dhënë nga Senati i Jurisë së Lexuesve të Vegjël.

More details

493 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341013

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Mjeshtri i rrëfimit Jozua Douglas është përsëri këtu!

Mbahu fort, pasi do të shkulesh përsëri së qeshuri.

1. Binjakë që vdesin për shakatë me kripë.

2. Një mama që llahtariset nga papastërtitë.

3. Një baba tmerrësisht leshator.

4. Një magjistar xhuxhmaxhuxh me një çantë të stërmadhe doktorësh.

Maksi dhe Lota nuk janë binjakë çfarëdo. Lota ka aftësi të padiskutueshme aktrimi, ndërsa Maksi sajon shakatë më të papara për 1 prillin. Fatkeqësisht, e ëma nuk është edhe aq entuziaste për të gjitha këto. Pisllëku dhe sëmundjet e frikshme i kallin frikën, ndaj shakatë e tyre i duken të tmerrshme, të neveritshme dhe të padurueshme. Nuk do të donte gjë tjetër veçse t’i shiste ata binjakë në treg.

Sipas Maksit dhe Lotës, nuk është ashtu siç duket. Shakatë e tyre janë gjeniale, por të parrezikshme, deri në ditën kur gjërat shkojnë me të vërtetë keq.

REVIEW

“Një histori gazmore mbushur gjithë ndodhi e tension”

- Pluizuit

“Jashtëzakonisht qesharake”

– Tina

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages192
ISBN9789928341013
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrena Rama
I ri1