Tregime per djem qe guxojne te jene ndryshe View larger

Tregime per djem qe guxojne te jene ndryshe

Ben Brooks A-006085

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër rrëfen historitë e 100 burrave të mrekullueshëm që realizuan arritje të mahnitshme pa nevojën e dhunës, ose ndjenjave shtypëse ashtu si mësohen djemtë që të bëjnë stereotipikisht. Një mësim shumë i mirë mbi burrërinë, dhe se si ju mund të jeni një djalosh po aq i vlefshëm edhe nëse vendosni të mos i ndiqni qorrazi stereotipat gjinore të shoqërisë tuaj.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286956
Viti i botimit2020

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ekziston një krizë e vazhdueshme identitare midis djalit që duhet të jemi dhe atij që duam të jemi, pasojë kjo e stereotipave jo të dobishme gjinore që kontribuojnë në këtë gjendje dyzimi.

Ky libër është një rrëfim ngjarjesh të pazakonta, një përmbledhje e 100 historive të jashtëzakonshme jetësore të burrave të famshëm dhe më pak të famshëm.

Një udhëtim në kohë për të kuptuar tërthorazi se si dhe sa shpejt emancipohen shoqëritë. Secili prej tyre është një revolucionar dhe inovator në mënyrën e tij, dhe të gjithë nuk rreshtin për të arritur synimet e tyre edhe pse shpesh kundër rrymës.

Historitë përfshijnë emra si SALVADOR DALÍ, BETHOVEN, BARAK OBAMA, LIONEL MESI...

Një konglomerat heronjsh nga të gjitha sferat e jetës dhe nga e gjithë bota.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages208
ISBN9789928286956
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKristi Kaca, Sokol Mici
I ri1