I ri Pyetjet e medha te jetes Shiko më të madhe

Pyetjet e medha te jetes

Om Swami MIN0265

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri i ri i Om Sëami-t tregon rrugën drejt ndriçimit përmes vetëdijesimit.

Më shumë detaje

1107 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dhimbja është e pashmangshme; vuajtja është zgjedhje.

Humbja është e pashmangshme; pikëllimi jo.

Vdekja është e sigurt.

Po jeta?

Jeta nuk është e sigurt. Pasiguria, paparashikueshmëria, madje dhe irracionaliteti i saj, e bëjnë jetën atë që është.

Shpeshherë, turremi drejt zjarrit symbyllur, shkelim mbi gjarpërinj, biem në gracka. Këto janë zjarri i dëshirës, gjarpë- rinjtë e afeksionit dhe grackat e xhelozisë e të lakmimit. Nëse kafshohemi, digjemi e lëndohemi, e quajmë vuajtje dhe besojmë se e tillë është jeta, kur, në fakt, dhimbjen e ngatërrojmë me vuajtjen. Për të parën kemi pak kontroll, por e dyta është tërësisht në duart tona. Mund të përballemi me qetësi me situatat, ose të rrëmbehemi prej tyre. Gjithçka që duhet është të hapim sytë. Nuk duhet të harrojmë se kjo zgjedhje është e jona; gjithmonë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe220
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArben Shehu