Reduced price! Dimri i luaneve View larger

Dimri i luaneve

Stefania Auci BLV0181

New product

11098 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338594

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Floriot, luanët e Sicilisë kanë fituar. Iku koha e mjerimit që vuajtën Paolo dhe Injacio kur shkelën për herë të parë në atë vend, për t'i shpëtuar varfërisë. Pasuria e vetme që kishin asokohe ishte vendosmëria.

Sot, ata kanë pallate e fabrika, anije dhe tonare, mëndafsh dhe xhevahire. Sot, ata i adhuron dhe nderon një qytet tërë.

Kështu, Injacio ri nuk trembet askujt. Fati i Shtëpisë Florio ka qenë fati i tij që në lindje, ai i rrjedh të shkojë përtej Sicilisë, drejt Romës dhe intrigave të politikës, drejt Europës dhe Mesdheut, drejt blerjeve të gjithë arkipelagut të Egadit. Ai e provon, por shpejt kupton se nuk mjafton të kesh gjakun e Floriove. Nevojitet edhe diçka tjetër, diçka që e kishin vetëm gjyshi dhe babai i tij, ai jo.

Data sheet

pages643
ISBN9789928338594
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1