Reduced price! Diana Historia e saj e vertete View larger

Diana Historia e saj e vertete

Andrew Morton A-000650

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë vëllim krejtësisht të riparë e të zgjeruar, Andrew Morton, paraqet materiale të reja, që e kanë burimin te regjistrimet e jashtëzakonshme, dhe që kanë çuar në rivlerësimin e trashëgimisë dhe rëndësisë së saj për Familjen Mbretërore. Ndonëse nuk është më mes nesh, nuk ka dyshim se Princesha nuk është harruar. Diana: Historia e saj e vërtetë – rrëfim në vetën e parë, është biografia më e arrirë që mund të ndeshim ndonjëherë.

More details

473 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928464286

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Botimi i parë, në qershor 1992, i librit Diana: Historia e saj e vërtetë, ndryshoi një herë e përgjithmonë mënyrën e perceptimit të publikut për Dianën, Princeshën e Uellsit dhe Monarkinë Britanike. E pritur fillimisht me mosbesim dhe përçmim, kjo biografi bestselling, është kthyer tashmë në një letërsi klasike unike, jo thjesht për shkak të përmbajtjes të bujshme, por edhe për arsye të përfshirjes personale të Dianës në procesin e publikimit.  

Tani, njëzet e pesë vjet më vonë, përparimet në teknologji kanë nxjerrë në dritë pjesë që më parë vlerësoheshin të padeshifrueshme, nga intervistat e regjistruara në fshehtësi me Princeshën, duke ofruar informacione të reja drithëruese për mendjen e Dianës, dhe një kronikë vërtet mahnitëse të jetës së saj brenda Familjes Uindsor.

REVIEWS

Një libër mahnitës, plot me depërtime të reja... Thellësisht personal, i sinqertë dhe nganjëherë tronditës.

- The Sunday Times

“Një portret i besueshëm, intrigues, por edhe shqetësues i “ikonës së fundit të shekullit të njëzetë.”

- Lynn Barber, Daily Telegraph

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages446
ISBN9789928464286
Shtëpia botueseDiana Her true story - In her own words
RedaktoriKlodiana Metani
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir Pustina
I ri1