Reduced price! Djali, urithi, dhelparani dhe kali View larger

Djali, urithi, dhelparani dhe kali

Charlie Mackesy BAT0339

New product

Përshkrim i shkurtër

Botuesi BOTART e konsideron veten me fat që ka përzgjedhur "Djali, Urithi, Dhelparani dhe Kali" si një botim atipik, që do të pasurojë bibliotekat e librit shqip. 

More details

11094 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341402

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Një format krejtësisht i ri, i veçantë, me pak tekst por plot me mesazhe rreth kuptimit të jetës, miqësisë dhe vlerave universale. Libri nxit një reflektim të thellë rreth vetmisë dhe sfidave të shoqërisë së sotme.

Përmbajtja filozofike të rikthen te respekti për veten dhe të tjerët, sepse njerëzimi ka nevojë për më shumë dashuri, të cilën duhet ta kërkojmë dhe gjejmë mes nesh, duke tejkaluar ambiciet e frikshme, mbi të cilat përpiqet të ndërtohet kjo botë postmoderne.

“Bota në të cilën më duhet të jetoj është kjo. Por, bota ku dua të jetoj është ajo që ka krijuar Charlie Mackesy.”

– Elizabeth Gilbert

“Dashuri, miqësi dhe dashamirësi. Ky libër flet një gjuhë universale.”

– Bear Grylls

“Një vepër e mrekullueshme arti dhe një dritare e përsosur drejt zemrës njerëzore.” – Richard Curtis

“Thjesht, bota tani ka nevojë më shumë se kurrë për veprën e charlie-t.”

– Miranda Hart

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928341402
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 5 years
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1