Vajza me violine View larger

Vajza me violine

Virginia Euwer Wolff A-006266

New product

Përshkrim i shkurtër

Nje roman i mrekullueshem sidomos per te rinj, ku tregohet raporti mes nje vajze te vogel dhe violines. Permes ketij romani do te hapet nje bote e madhe, plot pasion dhe mister ne rrugetimin drejt artit dhe historise njerezore. Ky liber rekomandohet per lexim per lexuesit e moshes 12 vjeç dhe lart.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992747552
Viti i botimit2021

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kur Alegra Shapiro ishte fëmijë, mendonte se mjaft të merrje violinën në dorë dhe ajo do të këndonte për ty, sepse muzika fshihej në violinë.

Tani që Alegra është dymbëdhjetë vjeçe, mendon se muzika është në gishtat e saj dhe mjafton të luajë e ushtrohet pa reshtur.

Kur mësuesi i propozon të luajë koncertin nr. 4 të Mozartit për violinë dhe orkestër, Alegra e di që do të mësojë notat e koncertit, por ende nuk e di që do të mësojë edhe si të mbushë hendekun mes saj dhe Mozartit, për të gjetur muzikën e vërtetë në zemrën e saj.

Ekzekutimi i saj është aq i përsosur teknikisht, saqë ajo pranohet në finalen e një konkursi të rëndësishëm për muzikantët e rinj.

Por, është ende shumë "e thartë" dhe nuk e shkrin dot mjeshtërinë e lartë me ndjenjën. Gjatë tre muajve të provave të pafundme, Alegra do të krijojë miqësi me një këngëtare të operës, shoqe e prindërve, do të zbulojë historinë e gjyshes, që ka vdekur në një kamp përqendrimi, do të takojë një njeri të çuditshëm të apasionuar pas muzikës, do të rritet dhe do të ndihet e lumtur për talentin e vet.

Dhe pikërisht asaj gruaje të re, të cilën nuk e ka parë kurrë, do t'ia kushtojë koncertin vajza me violinë...

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages216
ISBN9789992747552
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani
RomanPsikologjik
I ri1