Fuqia e disiplines View larger

Fuqia e disiplines

Daniel Walter BOT0821

New product

Përshkrim i shkurtër

Përpara se të arrini diçka në jetë, keni nevojë për një themel të fortë të vetëdisiplinës. Talenti, inteligjenca dhe aftësia janë vetëm një pjesë e ekuacionit. Mendimi pozitiv, mbështetja dhe kuraja emocionale, ëndrrat, qëllimi dhe vizioni janë vetëm një pjesë e ekuacionit. Nëse doni t’i ktheni ëndrrat në realitet, keni nevojë për vetëdisiplinë.

More details

1096 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN208

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vetëdisiplina është ajo që do t'ju mbajë të përqendruar, kur situata të dalë jashtë kontrollit dhe kur t'ju duket sikur jeni një hap larg dështimit. Kjo do t'ju japë forcën e nevojshme mendore për të çmontuar kufizimet që i keni vendosur vetes dhe për të kapërcyer çdo pengesë në rrugën e realizimit të qëllimeve.

- A keni shpenzuar javë, muaj apo edhe vite duke u për-pjekur të arrini qëllimet, por vazhdoni të dështoni?

- A keni hequr dorë nga të qenit i suksesshëm, sepse përpjekjet tuaja të kota ju kanë bërë të besoni se suksesi është vetëm për disa të zgjedhur?

Nëse i jeni përgjigjur "po" ndonjërës prej këtyre pyetjeve, mos u shqetësoni, ka ende shpresë!

Përpara se të arrini diçka në jetë, keni nevojë për një themel të fortë të vetëdisiplinës. Talenti, inteligjenca dhe aftësia janë vetëm një pjesë e ekuacionit. Mendimi pozitiv, mbështetja dhe kuraja emocionale, ëndrrat, qëllimet dhe vizioni janë vetëm një pjesë e ekuacionit. Nëse doni t'i ktheni ëndrrat në realitet, keni nevojë për vetëdisiplinë.

* * *

Njerëzit nuk lindin me vetëdisiplinë. Ashtu si ngarja e makinës apo loja e tenisit, vetëdisiplina është një aftësi që mësohet. Në librin 'Fuqia e Disiplinës', do të keni mundësinë të lexoni shpjegime të thjeshta shkencore rreth vetëdisiplinës, duke përfshirë:

Si të zotëroni vetëdisiplinën, duke synuar zona të caktuara të trurit.

Sekretet e 'Navy SEALs' për vetëdisiplinën.

Sekretet e Budistëve Zen për vetëdisiplinën.

Si ta bëni punën e vështirë emocionuese.

Si të hiqni dorë nga zakonet e këqija dhe të përvetësoni zakonet e njerëzve të suksesshëm.

Strategjitë për të vazhduar realizimin e qëllimeve kur mbaron motivimi.

Dhe shumë gjëra të tjera.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages204
ISBN208
Shtëpia botuese9789928006097
Published year2024
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1