I ri Bar Sahara Shiko më të madhe

Bar Sahara

Dionis Prifti A-000831

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë përmbledhje me tregime të shkurtra, subjekti ndërtohet sipas impresionit të ndjesisë, jo duke i qëndruar besnik narrativës. Detajet jepen jo në funksion të skalitjes së personazhit, por si veçori të fenomenit. Bashkëvendosja e këtyre detajeve, me ngjarje herë absurde e herë krejt banale, krijon një ngërç emocional, duke ngacmuar një këndvështrim ndryshe.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928356260

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Stili i përdorur, që varion dukshëm nga tregimi në tregim, provokon pyetjen se ç’përqasje do të ishte e duhura për të trajtuar atë ndjesi apo atë tematikë. Megjithatë, pavarësisht ndryshimit të formave stilistike, të gjitha krijimet, qofshin reale a surreale, u qëndrojnë besnike perceptimeve dhe emocioneve njerëzore.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe116
ISBN9789928356260
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë