Antitabu keshilla per miqte View larger

Antitabu keshilla per miqte

Shaban Murati A-005997

New product

Përshkrim i shkurtër

Shaban Murati është “Mjeshtër i Madh” në diplomaci. Ai ka qenë diplomat karriere, studiues i marrëdhënieve ndërkombëtare dhe analist diplomatik me një përvojë mbi 50-vjeçare në fushën e politikës së jashtme. Ka shërbyer si ambasador i Shqipërisë në Maqedoni, Suedi, Norvegji, Finlandë dhe Islandë.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928332103
Viti i botimit2020

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Në Ministrinë e Jashtme ka kryer detyrat e drejtorit të Akademisë Diplomatike të MPJ-së të Shqipërisë, të drejtorit të Drejtorisë së Ballkanit, drejtorit të Drejtorisë së Analizë-Prognozës, drejtorit të Drejtorisë së Shtypit dhe Informacionit dhe zëdhënësit të Ministrisë së Jashtme. Ka qenë pedagog i jashtëm për estetikën dhe anëtar i Katedrës së Estetikës, si dhe anëtar i Katedrës së Historisë së Përgjithshme në Universitetin Shtetëror të Tiranës. Ai është autor i shumë librave dhe i mijëra analizave për çështjet e diplomacisë, të politikës së jashtme, të kulturës dhe artit etj., në mediet vendase dhe të huaja.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages167
ISBN9789928332103
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1