Të gjithë librat me ulje There are 28 products.

 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  780 Lekë In Stock

  780 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Malaparte thotë se shteti totalitar është një shtet ku gjithçka jo e ndaluar, është e detyrueshme. Përkufizim sa i butë, aq dhe i pamëshirshëm.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Ky roman është i dallueshëm për portret e tij të hollësishëm të popullit, kulturës dhe feve të ndryshme të Indisë.

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  Një libër i cili ja del të zbulojë aventurat e dashurisë të disa prej grave më të famshme në botë.

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Një libër i cili ja del të zbulojë aventurat e dashurisë të disa prej burrave më të famshme në botë.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Sekretet e errëta të një qyteti të vogël u shndërruan në një roman tërheqës për miliona njerëz në të gjithë botën. Hollivudi nuk humbi kohë: një vit pas botimit të librit, biletat për filmin "Qyteti i Pejtonit" arritën një numër rekord shitjesh.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  Industria e medias dhe e kinematografisë është një botë që nuk fle kurrë. Botuesit, regjisorët, modelet, pop - staret rrinë zgjuar gjithë natën nëpër lokale dhe punojnë gjithë ditën në zyra të zbukuruara në stilin më modern të kohës... Në këtë botë ku është rritur Xhenjuëri Uejn, një vajzë magjepsëse, kërkon në Nju- Jorkun e zhurmshëm dhe në Los...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Ngjarjet zhvillohen në kufijtë që ndajnë Lindjen me Perëndimin, në brigjet e detit Kaspik, në qytetin multietnik Baku. Aliu është një mysliman azerbaxhanas, i cili ka trashëguar nga të parët e tij dashurinë për stepat e paanë dhe legjendat e trimërisë. Ninoja është një vajzë shumë e bukur gjeorgjiane e besimit të krishterë, me kulture dhe ndjenjë...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Romani është shkruar në tri vëllime dhe përfshin një periudhë të gjerë historike, që nga fëmijëria e Pjetrit e deri te formimi i tij si strateg ushtarak dhe reformator i madh. Romani ka shumë personazhe dhe ngjarjet historike të Rusisë së atëhershme jepen të gërshetuara me intriga dashurie të zhvilluara në disa linja, si dashuria e Pjetrit me gjermanen...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Romani është shkruar në tri vëllime dhe përfshin një periudhë të gjerë historike, që nga fëmijëria e Pjetrit e deri te formimi i tij si strateg ushtarak dhe reformator i madh. Romani ka shumë personazhe dhe ngjarjet historike të Rusisë së atëhershme jepen të gërshetuara me intriga dashurie të zhvilluara në disa linja, si dashuria e Pjetrit me gjermanen...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë Out of stock

  “Çoçarja” ose siç njihet ndryshe me titullin “Dy gratë” është një histori lufte; e përpjekjeve të dy grave për t’u mbijetuar viteve të luftës. 

  600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  "Zonja Flora dhe dy burrat e saj", një histori për moralin dhe për dashurinë.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Ky libër është më interesant se një roman, se është një histori, por histori e një stil të shkëlqyer.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Tigri ngrihet përsëri. Sandokan dhe Janez janë kthyer, për të luftuar ndaj padrejtësive dhe armiqve të vjetër. Tremal-Naik vazhdon me fatkeqësitë, kësaj radhe është burgosur padrejtësisht; gjuetari i madh është dëbuar nga India dhe është dënuar përjetë në një koloni. Duke e ditur që mjeshtri i tij është i pafajshëm, Kamamuri harton një plan për ta...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Në qendër të romanit është familja indiane Ganguli. Fatin e mëtejshëm të kësaj familje, e cila emigron në SHBA, e vendos burri, profesor në një nga Universitetet më në zë të Bostonit. E ngarkuar emocionalisht dhe thellësisht e mprehtë, proza e Jhumpa Lahirit na ofron pamje të përsosura të jetëve dhe karaktereve të personazheve të saj.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Romani i ri i Janush L. Vishnjevskit "Bikini", i botuar në origjinal në vitin 2009, ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm. Në të rrëfehet historia e dashurisë së një gjermaneje me një amerikan, në fund të luftës së Dytë Botërore.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një djalë kinez që dashurohet me një japoneze flokëgjatë e sybajame. Mes tyre një urdhër i qeverisë amerikane për internimin e japonezëve.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Një libër biografik i cili na tregon më shumë mbi jetën e kompozitorit të famshëm Bethoven.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Një libër biografik i cili na tregon më shumë mbi jetën e shkrimtarit të famshëm Bethoven.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Prej shumë tregimeve të shkruara gjatë jetës së saj, Elsa Morante paraqet këtu një përzgjedhje të vendosur sipas një rendi kronologjik.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Jeta e një njeriu, e ndërprerë nga një regjim dhe e rinisur shumë kohë më vonë, pasuria shpirtërore e mohuar, e ndaluar për një “biografi”, por e ringjallur sërish.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Fitues i Çmimit "National Book Critics Circle" për letërsinëNjë nga librat më të shquar të "New York Times"Fitues i Çmimit "Anisfield - Wolf Book"Libri artistik më i mirë i vitit sipas revistës "Time"Fitues i Çmimit "John Sargent, Sr. First Novel".

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock
Showing 1 - 28 of 28 items