Çizmet e verdha View larger

Çizmet e verdha

Arlinda Çausholli ACS0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër është një rrugëtim vëzhgimesh dhe refleksionesh në një realitet që i fsheh virtytet, dashurinë dhe historinë e individit dhe shoqërisë; është një kërkim drejt të vërtetash të mëdha te jetët e thjeshta dhe shpirtërat e ndjeshëm në një mjedis që bjerr përditë vlerat. Përmes mini-fiksionit, autorja iu ka veshur ndjesi gjërave të zakonshme, fenomeneve, ngjarjeve përmes një këndvështrimi origjinal, disi të pazakontë. Për më shumë, ju ftojmë të lexoni një lexim rreth librit të Prof. Dr. Albert Frashërit te LINKU

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928205800

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Rreth librit

Një prozë delikate e ditëve tona. Është quajtur si një “libër pa kohë” për mesazhet universale që përcjell tek lexuesi butësisht, por me forcën e pashtershme të fjalës.

Reflektime historish të vogla dhe të përditshme, personale dhe jo vetëm, që gjallojnë ndjesitë dhe vlerat njerëzore, aq sa arrin të zhytesh lehtësisht në rreshtat e tij. Libri është ndarë në tre pjesë: Jeta, Njerëzit, Ngjarjet.

Shkrimet janë frymëzuar nga këto tre kategori përjetimesh, ndër mejtime që hapen një e nga një me aftësinë kurajoze të vëzhgimit ndaj gjithkujt dhe ndaj gjithçkaje.

Një përzgjedhje historish që kanë si shtyllë kurrizore njeriun e thjeshtë, forcën dhe brishtësinë e tij. U kushtohet atyre që punojnë dhe jetojnë me zemër. Lexim të mbarë.

Për ata që janë të interesuar të dinë më shumë rreth këtij vëllimi dhe autores, ju ftojmë të ndiqni videon më poshtë:

Data sheet

pages112
ISBN9789928205800
Shtëpia botueseToena
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri