Arben Prendi vepra poetike View larger

Arben Prendi vepra poetike

Arben Prendi A-008729

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër poetike përfshin një përzgjedhje të krijimtarisë më të mirë të këtij poeti. Ajo është e strukturuar në shtatë cikle. Poezitë janë të natyrës meditative dhe reflektive, të shkruara në gegnisht, të ngjyrosura me momente të veçanta jetësore, si; vetmia, trishtimi, dashunia, dhembja, vuejtja; e kaluemja, e tashmja, e ardhmja; jeta dhe vdekja, etj. Ironia është shoqe ngushëlluese në këtë poezi, përmes kësaj ndriçohet natyra e botës dhe e ekzistencës.

1110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet FIORENTIA
ISBN9789928191960

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

pages364
ISBN9789928191960
Published year2018
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë