Une & uni View larger

Une & uni

Roni Kacorri A-000186

New product

Përshkrim i shkurtër

E titullova keshtu, sepse natyrisht secili prej nesh ka nje lufte te brendshme me veten e tij. Nje lufte per dicka, per gjithcka, por here here per asgje! Eshte nje lufte e pa'ndashme dhe e pa'ndalshme gjate gjithe jetes. Dhe e dini se kush humbet? Gjithmone ai qe eshte me i ndjeshem.

More details

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Maluka

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

UNE dhe UNI

Në dy brigje, unë dhe uni

Mes nesh jeta, si një lumë.

Krejt zbrazëti në krahun tim.

Por, matanë, asgjë më shumë.

Dhe, ecim brigjeve pafund

Asnjëherë s'u gjend një urë!

Njëri rend disi serioz.

Tjetri, thjeshtë, për aventurë.

Ndahemi, në kufij muzgjesh!

Shohim vonë, të njëjtën ëndërr.

Një jetë dashurojmë të dy.

Një dashnor, e tjetri dhëndërr.

Njerit, jeta shfaqur dreq.

Tjetrit ëmbël, mjalt i hojës.

Një e sheh si një Helenë!

Tjetri mankth, si kali i Trojës.

Njeri, jeton iluzionet.

Tjetri, mrekullinë e tetë

Krejt mashtrim, i gjithë ky "lumë"

Lumë që, s'derdhet kurrë në det.

Kohë e gjatë, që, unë dhe uni.

Kthyer shpinën, në harresë.

Në dy brigjet e një "lumi"!

Ndanim gjysmën, e "asgjësë"

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages63
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1