Lef Nosi filolog View larger

Lef Nosi filolog

Edelajda Cenaj-Çepa NA0007

New product

Përshkrim i shkurtër

Monografia Lef Nosi filolog: studim historiko-letrar, arkeografik dhe filologjik i dr. Edelajda Cenajt-Çepajt është i pari studim monografik kushtuar trashëgimit dorëshkrimor letrar, publicistik, etnografik, gjuhësor dhe folkloristik të këtij personaliteti të rëndësisë parësore me kontribute shumëplanëshe për kulturën dhe identitetin shqiptar në gjysmën e parë të shekullit XX.

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 93 4

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

ISBN978 9928 109 93 4
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë