I ri Cmim i reduktuar! Merr në çantën e plazhit edhe 3 librat e Paulo Coelhos Shiko më të madhe

Merr ne canten e plazhit edhe 3 librat e Paulo Coelhos

Paulo Coelho TO0278

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Janë të vegjël, lexohen me një frymë dhe ta bëjnë ditën më të magjishme. Nuk kemi përzgjedhur “Alkimist”-in, por veprën më të fundit të Paulo Coelhos, e ardhur në shqip, “Dorëshkrim i gjetur në Akra”, si dhe dy veprat e tjera: “Zahiri” dhe “Brida”.

Më shumë detaje

96 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena

2 070 Lekë

-10%

2 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth setit

1. “Dorëshkrim i gjetur në Akra”. Vetëm këtë libër mund ta porositësh direkt te linku këtu.

Kryevepra më e fundit në shqip e Paulo Coelhos, vjen në shqip, duke iu bashkëngjitur serisë së librave të magjishëm të një prej autorëve më të shitur sot në botë. Edhe në këtë roman ka plot mistere dhe reflektime të thella për ndjesitë tona, për jetën dhe vdekjen, për qenien njerëzore. Këto nuk i bën kush tjetër kaq briliante sa Coelho. Çfarë pret.....LEXOJE

2. “Zahiri”. Vetëm këtë libër mund ta porositësh direkt te linku këtu.

Një ditë, një shkrimtar i famshëm zbulon se gruaja, korrespondente lufte, e ka braktisur pa lënë gjurmë dhe pa i dhënë asnjë shpjegim. Pavarësisht suksesit që vazhdon të gëzojë dhe një dashurie të re, që bëhet pjesë e të përditshmes së tij, mendimi i mungesës së gruas vazhdon ta mundojë dhe i pushton mendjen derisa e hedh në një përhumbje totale.

3. “Brida”. Vetëm këtë libër mund ta porositësh direkt te linku këtu.

Brida është një vajzë e re irlandeze, e dashuruar me një fizikan të ri, Lorencin. Ajo ka ndjerë një thirrje të brendshme të misterit dhe prandaj shkon dhe i kërkon një magjistari të njohur si Mjeshtri i Madh, personazh nga kryesorët në roman, t’i mësojë magjinë. Këtu zë fill një subjekt që do ta përfshijë këtë vajzë në eksperienca të jashtëzakonshme që kanë të bëjmë me përballjen e saj me dhuntinë e lindur prej shtrige, me lidhjet që krijon e mësimet që merr nga mbretëresha e stregonerisë irlandeze, Ëiça, me takimin në hipnozë me një prej paraardhëseve të saj nga mesjeta, që është djegur në turrën e druve nga inkuizicioni, me njohjen e Gjysmës

Të dhëna

VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHarris Murama, Erion Gjatolli, Durim Taçe