Thjesht David Shiko më të madhe

Thjesht David

Eleanor H. Porter BOM0093

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje mister shpaloset perpara Davidit, nje muzikanti të talen-tuar dhjetevieçar Pse i ati, nje violinist virtuoz, e ka çuar atë larg qytetenmit?
Në kete roman klasik sekretet e fshehura zbulohen hap pas hapi, pikërisht kur babai i Davidit vdes gjate udhëtimit që bën, sëmurë rëndë, per ta kthyer djalin e tij në qytet.

Më shumë detaje

102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132680

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Davidi i mbetur jetim, duke mos ditur asgje tjeter përveç emrit të tij, ballafaqohet i vetem me boten Gjithçka që di të bëjë ai, është luajtja në violtne e pjesëve muzikore, sipas mësimeve që i ka dhene i ati, nderkohe qe nuk i njeh fare të këqijat e botes
Përmes një letre të fundit, babai i Davidit e lë djalin e tij perpara nje sfide: Davidi duhet te zbulojë qëllimin e te jetuarit në bote. I etur për të shprehur ndjenjat e veta me violinë, Davidi kërkon vendin e tij të vërtetë në jetë, Në të njëjtën kohe, kërshëria e çon Davidin që të kërkojë përgjigje për pyetjet lidhur me çka ndermarrin njerëzit për ta bërë botën nje vend me te mirë, por realitetet e ashpra te botës kërcënojnë ta traz.ojne shpirtin e pastër të djaloshit. A mundet, vallë, ky djalë t' la dalë mbanë që të kapërcejë pengesat qe i dalin përpara në udhëkryqet e jetes? Enigmen se kush eshte ne të vertete Davidi, të fshehtat e edukimit te tij të izoluar te mbajnë pezull deri në faqet e fundit të leximit te librit. Te gjithë lexuesit e këtij romani do të frymezohen, ashtu si edhe Davidi, per te gjetur bukurinë dhe gezimin ne jeten e perditshme.

Të dhëna

Faqe190
ISBN9789928132680
Titulli origjinalOmsca-1
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiViola Robo