I ri Tetë kushërinj Shiko më të madhe

Tete kusherinj

Luiza Mei Ellkot BOM0154

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkruar nga autorja e dashur e romanit “Gra të vogla”, “Tetë kushërinj” është një kryevepër e letërsisë për të rinj. Ky roman i mrekullueshëm u ofron lexuesve të të gjitha moshave një histori frymëzuese rreth rritjes, miqësisë e dashurisë.

Më shumë detaje

104 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132994

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në romanin “Tetë kushërinj”, rrëfehet historia e Roza Kempbellit, nje vajzë e vetmuar, e cila pas vdekjes së babait të saj të dashur, ka ardhur për të jetuar me gjashtë hallat, përfaqësueset e familjes së saj të pasur në Boston dhe gjithashtu me shtatë kushërinj të rrëmujshëm.

Çdo kapitull përshkruan një aventurë në jetën e Rozës, ndërsa ajo mëson të ndihmojë veten dhe të tjerët dhe të bëjë në çdo rast zgjedhjen më të mirë. Roza duhet të përcaktojë qartazi rolin e saj si vajza e vetme e gjeneratës së kësaj familjeje edhe si trashëgimtare e pasur në shoqërinë e elitës së Bostonit.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe240
ISBN9789928132994
Titulli origjinalEight cousins
RedaktoriLoredan Bubani
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiViola Robo