Cmim i reduktuar! Kuzhina Italiane Shiko më të madhe

Kuzhina Italiane

Grup autorësh TO0348

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Më shumë se 700 receta tradicionale nga të gjitha krahinat e Italisë, të cilat shoqërohen me më shumë se 400 ilustrime fantastike.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN978999431165

3 150 Lekë

-10%

3 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është Italia që na ofron mundësi të shumta për një kuzhinë të pasur. Receta të shijshme që lehtësojnë amvisat dhe shtojnë oreksin. Mbi 700 pjata të këndshme, nga më të thjeshtat te më të përpunuarat, përtë sjellë në tavolinë shijet e kësaj tradite. Nga rajonet e ngrohta të jugut plot diell, si Sicilia dhe Kalabria, vijnë pjata aromatike ose majhoshe; nga Roma, Toskana dhe Bolonja kemi receta për makaronat e freskëta të mbushura, që nga jufkat (taliatelet) deri te tortelinit dhe shumë të tjera. Nga veriu kemi receta të shkëlqyera për pilafët dhe supëra ushqyese me zarzavate. Gjithashtu, ka një sërë sugjerimesh për antipasta oreksndjellëse, njoki dhe kaçamak. Recetat shoqërohen me më shumë se 400 ilustrime të mrekullueshme për përbërësit, përgatitjet bazë, verërat e përshtatshme për të përfituar meny të suksesshme. Shumë receta shoqërohen edhe me njoftime mbi folklorin italian ose me këshilla të nevojshme në variante të shumta.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe800
ISBN978999431165
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
Përmasat28.5x22