Kuzhina greke Shiko më të madhe

Kuzhina greke

Sofia Souli TO0346

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Këtu gjeni 168 pjatat më tipike, të gatimeve tradicionale, që bëhet përgjatë festave, duke sjellë kuzhinën e trevave kryesore në Greqi. Recetat që do t’i gjeni këtu janë më përfaqësueset, por këtu japim edhe variacionet në gatimin e tyre. Nisur nga fakti që gatimi është art, ne ju ftojmë të luani rol protagonisti: bëni zgjedhjet tuaja, zhvilloni fantazinë dhe shijen tuaj vetjake.

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994313204

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër kemi mbledhur 168 pjata nga më karakteristiket. Plotësojnë këtë përmbledhje edhe 12 receta festive tradicionale, 25 specialitete lokale, 17 ëmbëlsira të famshme dhe shumë faqe me informacione të nevojshme, pasuruar edhe me 150 fotografi me ngjyra që e lehtësojnë zgjedhjen tonë për një paraqitje sa më estetike.

Duke e plotësuar tentativën për të ofruar diçka më shumë, libri ju informon edhe mbi kaloritë që përmban çdo racion, në mënyrë që libri t’ju vlejë, pa ju pështjelluar apo krijuar probleme në lidhje me jetën tuaj të përditshme.

Gjithashtu, këshillohet edhe pija, apo diçka tjetër që duhet për të shoqëruar një ushqim të veçantë. Megjithatë, zgjedhja është tërësisht juaja. Tekefundit, në Greqi, më shumë se në çdo vend tjetër, dëshira për hare është diçka e brendshme. Festa është argëtim. Është kënaqësi.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe176
ISBN9789994313204
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiDurim Taçe