Receta Gatimi – Supe Shiko më të madhe

Receta gatimi – Supa

Grup autorësh ISO0008

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tashmë, dihet: Nuk do të ketë kurrë një drekë të suksesshme nëse nuk e fillojmë me një supë të mirë dhe të shijshme! Pjesë e këtij suksesi dhe e kësaj shijeve plot shëndet është edhe kjo guidë:

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Irisoft Education
ISBN9789928438621

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Librat e kuzhinës të ciklit “1 muaj në kuzhinë” janë libra të përshtatur nga receta mesdhetare dhe kryesisht nga ato të kuzhinës italiane. Përshtatësi i tyre, Artan SELENICA ka përzgjedhur me kujdes jo vetëm receta ekonomike dhe të thjeshta për t’u përgatitur në shtëpitë e amvisave në masë të gjerë, por ka përgatitur për botim edhe libra ekonomike, me çmim te arsyeshëm, të cilat mund t’i blejë masa e gjerë e popullit.

Në këtë libër vijnë rreth 40 receta për gatimin e spagetit, me përbërësit që duhen dhe mënyrën e gatimit. Kjo guidë për kuzhinën e një familje të zakonshme sjell edhe sekretet rast pas rasti, në përdorimin e lëngut të mishit, lëngut të mishit të pulës, të peshkut dhe lëngut të zarzavateve gjatë gatimit të llojeve të ndryshme të supave.

Të dhëna

Faqe40
ISBN9789928438621
RedaktoriOrtensa Marini
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Selenica