Dieta dobësimi, antistres dhe diabeti Shiko më të madhe

Dieta dobesimi, antistres dhe diabeti

Pr Alain Golay BEL0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nganjëherë dietat janë shumë shqetësuese. Dhe në këto kushte, stresi që të bën të shëndoshesh, gjithashtu bëhet pengesë për t'u dobësuar... Për t'u dobësuar dhe sidomos për të mos shtuar përsëri në peshë, është pra e domosdoshme që të pakësohet stresi dhe të punohet për afirmimin e vetvetes. Ky libër i shkruar nga diabetologu me famë botërore Alain Golay është shkruar enkas për ata që kanë këto sfida në shëndetin e tyre, me këshilla tejet të vlefshme dhe të provuar te një numër i madh pacientësh në Zvicër

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928117623

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Këto pyetje janë tejet të rëndësishme për mënyrën e të jetuarit shëndetshëm: Si të kufizohen të ngrënat e pavullnetëshme? Si të administrohen më mirë përparësitë e jetës? Ku të gjenden mënyrat për të ndryshuar sjelljen?

Të tilla janë disa nga pyetjet të cilave u përgjigjet ky libër i cili mbështetet në përvojën e gjatë klinike të profesor Golay, specialist i njohur obezitetit, dhe tek rezultatet bindës të arritura nga ekipet e tij.

Profesor Alain Golay, diabetolog, drejton në Spitalet Universitare të Gjenevës një shërbim të specializuar, veçanërisht në marrjen në ngarkim të pacientëve obezë. Ai është autor tek Botimet Payot, i librit “Të dobësohesh sipas personalitetit tend".

Të dhëna

Faqe290
ISBN9789928117623
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiAlfred Papuçiu