Ndajfoljet përemërore në gjuhën shqipe Shiko më të madhe

Ndajfoljet peremerore ne gjuhen shqipe

Shaban Sinani NA0026

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Studimi "Ndajfoljet përemërore në gjuhën shqipe" është trajtuar me seriozitetin dhe këmbënguljen e një studiuesi të mirëfilltë. Autori me guxim është futur edhe në rrugën e etimologjisë së mjaft ndajfoljeve përemërore, jo vetëm të etimologjive të reja e të dukshme, por edhe të etimologjive enigmatike, të errësuara nga koha e të ndërlikuara nga struktura.

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 44 6

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe302
ISBN978 9928 109 44 6
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë