Fjalor rusisht-shqip Shiko më të madhe

Fjalor rusisht-shqip

Eshref Ymeri BOT0129

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Fjalor frazeologjik rusisht shqip me 25 160 shprehje frazeologjike

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928001290

7 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mbi autorin Eshref Ymeri ka lindur n? fshatin Mesaplik të Vlorës m? 25 dhjetor 1938. Pasi mbaroi arsimin fillor n? Mesaplik, vazhdoi shtat? vjeçaren n? fshatin Ramic? dhe në vitin 1959 mbaroi Gjimnazin "Ali Demi" t? Vlor?s me rezultatin shk?lqyesh?m. Nga ky rezultat i përpjekjeve të para për tu pajisur me dije dhe kulturë, iu dha e drejta p?r t? studjuar n? Leningrad të B. S. p?r gjuh?n ruse. Kur u prish?n mar?dh?niet me B.S, n? qershor t? vitit 1961 ai u kthye në Shqipëri dhe vazhdoi Universitetin e Tiran?s p?r gjuh? let?rsi ruse n? fakultetin "Histori Filiologji", të cilin e mbaroi me rezultate të larta n? vitin 1966 dhe u emrua pedagog n? katedr?n e gjuh?s dhe let?rsis? ruse. M? von? e caktuan shef të redaksis? s? botimeve n? gjuh? t? huaja deri n? vitin 1990. Gjat? k?saj periudhe ai drejtoi redaksin? p?r p?rkthime n? gjuh? t? huaja për veprat e Enver Hoxh?s. M? 1992 filloi sërish pun?n si pedagog p?r gjuh?n dhe let?rsin? ruse, deri m? 31 gusht 2003, kur doli n? pesion.

Të dhëna

Faqe1256
ISBN9789928001290
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë