Dukuri te shqipes bashkekohore Shiko më të madhe

Dukuri te shqipes bashkekohore

Ledi Shamku Shkreli (përgatiti) BCA016

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dukuri të shqipes bashkëkohore është një përmbledhje aktesh e Takimit Shkencor me Prof. Tullio de Mauro që Instituti i Gjuhësisë dhe Letërsisë, me iniciativë të Rrethit Gjuhësor të Tiranës, organizoi me gjuhëtarin e njohur italian në mjediset e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë më datë 5-8 tetor 2005. Takimi me De Mauron u zhvillua pikërisht në momentin kur shoqëria shqiptare përjetoi një periudhë të rëndësishme ndryshimesh demografike, sociale dhe etnokulturore, ndryshime që po pasqyrohen në një spektër më të gjerë e kaleidoskopik edhe mbi gjuhën shqipe.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN99927-33-69-1

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe166
ISBN99927-33-69-1
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër