“Njerezit e krisur” te Dritero Agollit Shiko më të madhe

“Njerezit e krisur” te Dritero Agollit

Shaban Sinani NA0058

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shaban Sinani shtron jehonën e censurës dhe autocensurës krijuese në kushtet e diktaturës, kur në fakt është shkruar romani. Në këtë studim, më i thelli dhe më gjithëpërfshirësi, ku shtrohen dhe piketohen çështje zhanrore dhe të poetikave narrative, autori, në mbështetje të rebelimeve kanonike.

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 13 2

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe216
ISBN978 9928 109 13 2
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë