I ri Përtej psikologjisë Shiko më të madhe

Pertej psikologjise

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0210

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Përtej psikologjisë" është ndër librat me interesantë të OSHOS: Ky libër është një përzgjedhje e veçantë e bisedimeve të bëra prej tij me një grup të vogël njerëzish që udhëtojnë me të në një tur botëror. Secili kapitull është një gur i çmuar i dijes së tij.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928203908

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Osho zhvillon këtu konceptin e tij të një shkolle mistike të cilën ai e sheh si një model të ardhshëm në të cilin qenia njerëzore mund të bëjë reale përvojat shpirtërore dhe t’i zbulojë vetë ato.
Çdo kapitull zbulon një aspekt të ndryshëm të çështjeve të rëndësishme themelore në vizionin e Oshos, duke përfshirë të kuptuarin e thellë të kushtëzimit dhe ndikimin e tij në jetën tonë, çështje ezoterike të individit si; seksi, edukimi i fëmijëve, zhvendosja e mendjes në të kuptuarin e botës.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe123
ISBN9789928203908
Titulli origjinalFan Noli
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiXhemile Zykaj